w pobliżu znajduje się:
aquapark pole namiotowe, camping minizoo żeglarstwo
ośrodek jeździecki,konie wypożyczalnia sprzętu wodnego basen, plaża miejsce na ognisko, grill
pełny węzeł sanitarny kawiarnia, bar, bufet polowanie parking
smażalnia ryb, łowisko specjalne reastauracja telewizor, radio korty tenisowe
grzyby udogodnienia dla rodzin z dziećmi wędkowanie nurkowanie

Natura

Jezioro Łańskie

Nasze pole biwakowe położone jest bezpośrednio nad Jeziorem Łańskim. Z kolei nasz domek leży około 1200 m od lini brzegowej jeziora. Jezioro Łańskie to największy zbiornik wodny Pojezierza Olsztyńskiego. Jest jeziorem rynnowym o rozwiniętej linii brzegowej. Liczne zatoki, półwyspy i cztery wyspy (około 7,3 ha) stanowią o niezaprzeczalnych jego urokach. Lasy na wschodnim brzegu objęte są ochroną w rezerwacie Las Warmiński. Powierzchnia jeziora wynosi 1042 ha, maksymalna głębokość - 53 m, średnia - 16 m, długość linii brzegowej - 34 250 m , dlugość jeziora wynosi 10 000 m. Obrzeża jeziora są wysokie, pagórkowate, miejscami strome. Przez zbiornik przepływa rzeka Łyna, wyprowadzając wody na północy do jeziora Ustrych. W jeziorze Łańskim występują sielawy, sieje, leszcze, okonie, szczupaki, płocie, liny i węgorze. Jezioro Łańskie jest łowiskiem specjalnym.

Jezioro Łańskie

Łyna i Marózka - raj dla kajakarzy!

Dosłownie kilkanaście kroków od naszego domu letniskowego przepływa rzeka Łyna. Rzeka Łyna, o długości 289 km, płynie częściowo we wschodniej części terytorium gminy Olsztynek. Źródłą znajdują się na wysokości 155 m n.p.m., około 2 km na północny wschód od wsi Łyna. Teren ten stanowi rezerwat o powierzchni 1,21 km kwadratowego. Rzeka płynie w kierunku północnym, zbierając po drodze wody z licznych strumyków i jezior. Przepływa kolejno przez jeziora: Krzyż, Małe Brzeźno, Duże Brzeźno i Morze. W odległości 13,7 km od źródeł rzeka wpływa do jeziora Kiernoz Mały, następnie trzystumetrowym doprowadza swoje wody do jeziora Kiernoz Wielki. Po pokonaniu około 2 km Łyna dociera do wsi Kurki, gdzie łączy się z wodami rzeki Marózki i dalej przepływa wśród łąk i lasów do Jeziora Łańskiego. Rozszerzając się przechodzi niepostrzeżenie w południową zatokę największego i najpiękniejszego jeziora na szlaku Łyny. Dalej przepływa przez jezioro Ustrych, przez rezerwat zwany "Lasem Warmińskim". Łyna jest dopływem Pregoły, wpadającej do Zalewu Wiślanego koło Kaliningradu.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku mamy dobrą wiadomość. W pobliżu Ząbia znajduję się Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego. Wypożyczalnia oferuje spływy kajakowe Łyną i Marózką.

Spływy kajakowe Łyną i Marózka Spływy kajakowe Łyną i Marózką Spływy kajakowe Łyną i Marózką

Raj dla grzybiarzy

grzyby Lasy grzybowe w okolicach Ząbi i Kurek Jagody